poniedziałek, 15 czerwca 2015

Pies i woda

Letnim spacerom sprzyjają okoliczne rzeki i jeziora. Miło jest schłodzić się w upalny dzień razem z pupilem.Nie wszystkie rasy psów są stworzone do pływania. Nie ulega jednak wątpliwości, że większość psów potrafi pływać i nie potrzebuje dodatkowego przyuczenia. 

Jednak rasy, które charakteryzują się ciężkim przodem i stosunkowo lekkim tyłem, nie pływają dobrze. Są to m.in. buldożki francuskie, gdyż duża głowa i masywna w porównaniu do reszty ciała, klatka piersiowa powodują, że ciężko psu jest balansować na wodzie. Jeśli nasz pies lubi wodę, ale niekoniecznie dobrze idzie mu pływanie możemy zaopatrzyć się w odpowiednie kamizelki ratunkowe, które pomogą psu utrzymać się na powierzchni. 
Nie możemy zmuszać psów do pływania i wrzucać ich do wody. Taki pies bardzo szybko zniechęci się do pływania i będzie omijał każdy strumyk szerokim łukiem. Ponadto musimy zadbać także o bezpieczeństwo naszego psiaka. W upalne dni wchodźmy do wody spokojnie, pomału schładzając całe ciało. Nagła różnica temperatur może doprowadzić do szoku termicznego.

Zatem zachęcajmy psa do wodnych harców, ale w żadnym przypadku nie zmuszajmy. Czas spędzony nad wodą może być super przygodą. Ewelina.

1 komentarz:

  1. Woda to doskonałą aktywność nie tylko orzezwiajaca dla psa ale i wspaniała rehabilitacja dla osobnikow problemami układu ruchu.

    OdpowiedzUsuń